RENATA PRZEMYK

Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć tak naprawdę odkryła powołanie dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. W wyniku tychże inspiracji powstał pod koniec 1989 roku zespół “Ya Hozna” i płyta pod tym samym tytułem, jednak działalność tego awangardowego zespołu wygasa po roku i Renata rozpoczyna solową karierę.

Wydaje kolejne płyty: “Mało zdolna szansonistka” (1992), “Tylko kobieta” (1994), “Andergrant” (1996), “Hormon” (1999), “Blizna” (2001), “Balladyna” (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazuje się kompilacja najciekawszych piosenek zatytułowana “The best of“.
Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną.

Wychodząc w swej muzyce od surowego, post punkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium - od 1999 roku także o elektroniczne elementy. W tym roku bowiem ukazała się płyta “Hormon“, przełomowa dla Renaty, która pokazuje się po raz pierwszy jako kompozytor własnych piosenek.

27 marca 2006 roku ukazała się kolejna płyta Renaty “UNIKAT“.

Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt.”Panienki z temperamentem”, na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru “Kabaretu Starszych Panów”.

We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. “Jakby nie miało być” do której teledysk nakręcił Bartek Kulas.

21 września 2012r ukazała się kolejna płyta Renaty Przemyk “AKUSTIK TRIO” będąca studyjnym zapisem akustycznego materiału koncertowego Artystki, z którym Renata wraz z Maciejem Mąką i Błażejem Chochorowskim koncertowała od ponad 3 lat i której to płyty domagała się zgromadzona na koncertach publiczność.

“ZERO (ODKOCHAJ NAS)”

“BABĘ ZESŁAŁ BÓG”

“KOCHANA” Duet z Kasią Nosowską

Nasza gwiazda

ZAKOPOWER

Ich debiutancka płyta “Musichal” to połączenie tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki, producentem tej płyty był Mateusz Pospieszalski.
Druga płyta zespołu,