BLUE CAFE

Polski zespół z gatunku pop. Już 15 lat na scenie!
Zespół został założony w 1998 r. w Łodzi przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala.

W 2001 roku zespół wydał swój pierwszy singiel „Espaniol”, a kolejne: “Łap mnie bejbe” i “I’ll Be Waiting”, przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii „Nowa Twarz Roku 2001”. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album “Fanaberia”, osiągając status Platynowej Płyty, a znajdująca się na nim piosenka “You May Be in Love” stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia.
Podczas KFPP Opole 2003 na koncercie Premier za wykonanie piosenki “Do nieba, do piekła” zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną” .
Wydana w 2003 r. płyta “Demi-sec” już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną”.
Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych - zespół koncertował między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii.
W 2006 r. ukazała się płyta „OVOSHO”, która rozpoczęła „nową erę” w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty. Płytę promowały przeboje „Baby, baby” i „My Road”.
11 kwietnia 2008 r. zespół wydał swoją czwartą płytę pt. “Four Seasons”, a promujące ją utwory “Czas nie będzie czekał” i “Niewiele mam” stały się hitami i przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.
1 kwietnia 2011 r. odbyła się premiera piątej płyty zespołu - “DADA”, która błyskawicznie uzyskała status Złotej Płyty. Pochodzący z niej singiel “Buena” osiągnął gigantyczny sukces, przez wiele tygodni będąc najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Polsce. W ślad za nim podążyły kolejne single - “Noheo” i “Wina”, do której teledysk nagrywany był w Maroku, podczas udziału zespołu w rajdzie RMF Morocco Challenge.
W drugiej połowie 2013 r. polskie listy przebojów podbił “Dendix”, nowy, angielski singiel zespołu, który zaskoczył fanów miksem stylów muzycznych, nowym brzmieniem, energią i żywiołowością.
“Dendix” to zapowiedź nowej płyty, nad którą zespół pracuje w 2014 roku, nieprzerwanie koncertując w Polsce i zagranicą.

“BUENA”

“CZAS NIE BĘDZIE CZEKAŁ”

“DO NIEBA DO PIEKŁA”

Nasza gwiazda

REZERWAT

“Zaopiekuj się mną” to jeden z największych przebojów lat 80. Natomiast nieśmiertelne “Kocha ciebie niebo”, “Obserwator”, “Parasolki”, “Paryż” należą do klasyki polskiej muzyki rockowej.
Premiera nowej przebojowej płyty pt. “Dotykaj” zaplanowana jest na jesień 2009 roku.
Wydanie nowej, długo oczekiwanej płyty tego legendarnego zespołu, będzie niewątpliwie dużym wydarzeniem artystycznym i medialnym. Będzie więc to bardzo […]