BLUE CAFE

Polski zespół z gatunku pop. Już 15 lat na scenie!
Zespół został założony w 1998 r. w Łodzi przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala.

W 2001 roku zespół wydał swój pierwszy singiel „Espaniol”, a kolejne: “Łap mnie bejbe” i “I’ll Be Waiting”, przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii „Nowa Twarz Roku 2001”. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album “Fanaberia”, osiągając status Platynowej Płyty, a znajdująca się na nim piosenka “You May Be in Love” stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia.
Podczas KFPP Opole 2003 na koncercie Premier za wykonanie piosenki “Do nieba, do piekła” zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną” .
Wydana w 2003 r. płyta “Demi-sec” już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii „Płyta Roku z Muzyką Taneczną”.
Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych - zespół koncertował między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii.
W 2006 r. ukazała się płyta „OVOSHO”, która rozpoczęła „nową erę” w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty. Płytę promowały przeboje „Baby, baby” i „My Road”.
11 kwietnia 2008 r. zespół wydał swoją czwartą płytę pt. “Four Seasons”, a promujące ją utwory “Czas nie będzie czekał” i “Niewiele mam” stały się hitami i przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.
1 kwietnia 2011 r. odbyła się premiera piątej płyty zespołu - “DADA”, która błyskawicznie uzyskała status Złotej Płyty. Pochodzący z niej singiel “Buena” osiągnął gigantyczny sukces, przez wiele tygodni będąc najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Polsce. W ślad za nim podążyły kolejne single - “Noheo” i “Wina”, do której teledysk nagrywany był w Maroku, podczas udziału zespołu w rajdzie RMF Morocco Challenge.
W drugiej połowie 2013 r. polskie listy przebojów podbił “Dendix”, nowy, angielski singiel zespołu, który zaskoczył fanów miksem stylów muzycznych, nowym brzmieniem, energią i żywiołowością.
“Dendix” to zapowiedź nowej płyty, nad którą zespół pracuje w 2014 roku, nieprzerwanie koncertując w Polsce i zagranicą.

“BUENA”

“CZAS NIE BĘDZIE CZEKAŁ”

“DO NIEBA DO PIEKŁA”

Nasza gwiazda

ANIA DĄBROWSKA

Ania Dąbrowska od najmłodszych lat interesowała się muzyką i śpiewaniem.
To właśnie Smolik wyprodukował jedną z piosenek, która znajdzie się na jej pierwszej płycie “Samotność po zmierzchu“. Ania sama komponuje i pisze teksty. Oprócz własnych piosenek na płytę wybrała też dwa niezwykłe covery: “Charlie Charlie”, “A Camp”i “Souvenir” - OMD, nagrany wspólnie z Kubą Wandachowiczem z […]