ANIA DĄBROWSKA

Ania Dąbrowska od najmłodszych lat interesowała się muzyką i śpiewaniem.
To właśnie Smolik wyprodukował jedną z piosenek, która znajdzie się na jej pierwszej płycie “Samotność po zmierzchu“. Ania sama komponuje i pisze teksty. Oprócz własnych piosenek na płytę wybrała też dwa niezwykłe covery: “Charlie Charlie”, “A Camp”i “Souvenir” - OMD, nagrany wspólnie z Kubą Wandachowiczem z Cool Kids of Death. Album ukazał się w lutym 2004 roku.
Już jesienią tego samego roku uzyskał on status Złotej płyty (ponad 40 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). Konsekwencją sukcesu wydawnictwa były nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymała Ania (między innymi Fryderyki: nowa twarz fonografii, album roku pop, wokalistka roku).

Na kolejny album piosenkarki fani musieli czekać ponad 2,5 roku. Płyta “Kilka historii na ten sam temat” ukazała się w październiku 2006 roku i nawiązuje do dobrych tradycji polskiej muzyki rozrywkowej z przełomu lat 60. i 70.
Dwa lata później do sklepów trafił najnowszy longplay artystki – “W spodniach czy w sukience?”, na której gościnnie pojawił się znakomity pianista jazzowy Leszek Możdżer. W warstwie brzmieniowej album nawiązywał do stylistyki lat 60. Wydawnictwo odniosło sukces komercyjny, po czterech dniach od premiery pokrywając się złotem, a w końcu platyną. Płytę promował singiel “Nigdy więcej nie tańcz ze mną“.

Kolejna płyta artystki, “Ania Movie“, trafiła do sklepów z lekkim poślizgiem. Pierwotnie planowano premierę na 22 marca 2010 roku, ostatecznie jednak, z powodu błędów technicznych - przesunięto ją o niecałe dwa tygodnie, na początek kwietnia.
Na październik 2012 roku planowana jest premiera nowego krążka Ani, “Bawię się świetnie“, który poprzedza singiel o tym samym tytule.

“TEGO CHCIAŁAM”

“BAWIĘ SIĘ ŚWIETNIE”

“NIGDY WIĘCEJ NIE TAŃCZ ZE MNĄ”

Nasza gwiazda

Formacja Nieżywych Schabuff

Zespół zaistniał w drugiej połowie lat 80-tych i z powodzeniem działa po dziś dzień. I trochę postrzelony i wyluzowany sposób tworzenia jak i wizerunek, przez lata przysporzył Im sporą grupę sympatyków. Dopieszczone brzmienie i charakterystyczny głos Olka Klepacza zapewniają wyśmienitą zabawę, a pełne humoru teksty, bez wątpienia poprawią samopoczucie każdego słuchacza.
Największe przeboje Schabuff to: […]