Paweł Kukiz & Piersi

Zespół istnieje od 1984 roku, pierwsza płyta z roku 1992 wzbudziła liczne kontrowersje i reakcje nie tylko w naszym kraju ale i zagranicą. Wtedy też zespół staje się najbardziej popularnym zespołem w kraju co ciągnie za sobą serię udanych koncertów.
W roku 1997 ukazała się nowa płyta “Raj na ziemi” z której pochodzą utwory “Całuj mnie” i “O Hela” które w niedługim czasie staja się hitami.

Po sukcesie tych piosenek wzrasta zainteresowanie zespołem za oceanem. Na zaproszenie Poloni amerykańskiej zespół udaje się na swoje pierwsze amerykańskie koncerty gdzie zostaje nakręcony wideoklip do piosenki “Całuj mnie”. “Raj na ziemi” szybko dorobił się złotej obróbki.
W roku 2004 ukazała się ”Piracka płyta” której singiel „Wirus sLd” wywołał burzę wśród odbiorców. Płyta ta trafiła na 2 miejsce oficjalnej listy sprzedaży.
W roku 2005 Piersi otrzymały nominację do nagrody Fryderyk 2004 (Album Roku Rock za płytę “Piracka płyta”) 2005.03.21 “Piracka płyta” przekracza pułap 35 tysięcy egzemplarzy osiągając status “Złotej Płyty”.

Nasza gwiazda

THE UKROCK LEGENDS - “The Animals and Smokie”

Zespół UK LEGENDS to czterech legendarnych muzyków z Wielkiej Brytanii. UK LEGENDS koncertując razem wykonują największe przeboje zespołów w których grając przez lata zdobyli uznanie na całym świecie. Show UK LEGENDS to ponadczasowe przeboje takich wykonawców jak: SMOKIE, THE ANIMALS, JOE COCKER, JOHN MILES And THIN LIZZY.

SIMON VAN DOWNHAM - wokalista i gitarzysta
Simon grał w […]