IRA

Zespół IRA (łac. gniew) powstał w listopadzie 1987 roku w Radomiu. Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 1990 roku. Fonogram okazał się zbiorem nagrań zdradzających fascynację komercyjną odmianą amerykańskiego heavy metalu spod znaku Bon Jovi i Motley Crue. W dość krótkim czasie IRA przygotowała materiał na kolejną płytę “Mój dom”, która wyszła w 1992 r W przeciwieństwie do pierwszej płyty, wydawnictwo to zawierało muzykę o wiele lepiej zrealizowaną, a przede wszystkim bardziej przebojową. ”Mój dom”, “Bierz mnie” i “Twój cały świat” to nagrania, które spowodowały, że formacja osiągnęła sporą popularność, natomiast utwór „Nadzieja” został jednym z hymnów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W połowie roku 1993 ukazało się kolejny - trzeci album grupy. Mimo że płyta nie była aż tak przebojowa jak “Mój dom” , ugruntowała świetną pozycję zespołu na rynku, a kilka nagrań znów stało się wielkimi przebojami “Wiara”, “Sen”, “Wyznanie”, “Sex” . Natomiast we września 1994 r. miała miejsce premiera płyty “Znamię” .
W 1996 roku po odejściu Kuby Płucisza i wydaniu albumu “Ogrody” , formacja zawiesiła działalność. Po zawieszeniu działalności zespołu w 1996 r. A. Gadowski zaczął karierę solową. W kwietniu 1998 r. wydał swój pierwszy solowy krążek - “Artur Gadowski” . Natomiast w marcu 2000 r. ukazał się drugi solowy album artysty - “G.A.D.” . Siedem lat po nagraniu “Ogrodów” 12 sierpnia 2002 r. ukazał się kolejny album formacji - “Tu i teraz” . Płyta została wypełniona spokojnymi kawałkami przeplatanymi nieco bardziej dynamiczną muzyką. Ostatnia płyta zespołu IRA zatytułowana “Ogień” ukazała się 29 marca tego roku.

“ONA JEST ZE SNU”

“TAKI SAM”

“NADZIEJA”

Nasza gwiazda

ADRIANNA BIEDRZYŃSKA

Aktorka. W latach 1984-89 należała do zespołu Teatru Nowego w Warszawie. Obecnie nie jest związana z żadnym teatrem. Ada obecnie przygotowuje się do oficjalnego wydania swojej debiutanckiej płyty przy współpracy z Piotrem Rubikiem.
Ma na swoim koncie wiele koncertów. W Jej repertuarze znajdują się największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej m.in: “Do zakochania jeden krok”, “Hej sokoły”, […]