Clezmer’s

Zespół Clezmer’s powstał na początku 2003 roku w Kielcach, a w jego skład wchodzi 8 osób. Nazwa zespołu jest przewrotna w odniesieniu do rodzaju muzyki jaką zespół wykonuje. To połączenie wielu gatunków, począwszy od Rhythm & Blues, Blues poprzez Rock & Roll, Pop, Funky, Jazz. Mają już na swym koncie debiutancką płytę, która ukazała się w sprzedaży w październiku 2006 roku i nosi tytuł „THE BEST OF 1931 – 2006”.
W 2007 roku muzycy wystąpili m.in. na 27 Rawie Blues Festival w Katowickim Spodku,
w finale konkursu „Przestrzeń Muzyki” BigStar Festival w Łodzi, oraz zagrali koncert relacjonowany na żywo w Radiu Dla Ciebie i Radiu Kielce. Clezmer’s można było zobaczyć wielokrotnie w telewizji w programach jak np. „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”, „Teleexpress”.
Od 2008r. klip można również zobaczyć na typowo muzycznych stacjach, tj. MTV Polska, VIVA Polska, VH1 Polska, 4fun.tv.
Obecnie zespół przygotował materiał na kolejną płytę, a jeden z utworów zostanie niebawem wydany jako singiel. Materiał ten różni się trochę stylistycznie od nagranego na poprzedniej płycie, lecz zmiany te były zamierzone.
Na koncertach oprócz własnych utworów grupa wykonuje także covery znanych artystów zagranicznych, tj. Blues Brothers „Everybody needs somebody”, „Sweet home Chicago”, „Peter Gunn theme”, „Funky Nassau”, Tina Turner „Proud Mary”, Lynyrd Skynyrd „Sweet home Alabama”, Joe Cocker „Summer in the city”, AC/DC „Highway to hell”, Gary Moore „Walking by myself”, John Fogerty „Blue boy”, Survivor „Eye of the tiger”, oraz „Sunshine day” i „Benny Hill theme”.
Koncerty zawsze grane są na żywo, a zespół stara się aby zapadły na długo w pamięci widzów. Rzeczą która jest charakterystyczna dla muzyków są ich stroje, czarne koszule i białe garnitury w czarne prążki, oraz czarne
kapelusze i ciemne okulary tworzące efekt tajemniczości.

Nasza gwiazda

Akcent

Założony w roku 2001 zespół Akcent jest dziś najpopularniejszym boys bandem w Rumunii. Ich debiutancki album, „In Culori”, zdobył status najpierw złotej, a później platynowej płyty w bardzo krótkim czasie po swojej premierze w styczniu 2001. W roku 2003 zespół wrócił z albumem „100 BPM”, tytuł płyty ma specjalne znaczenie. Nawiązuje do tempa w jakim […]