THOMAS ANDERS & MODERN TALKING

Modern Talking to niemiecki duet, którego piosenki królowały w latach 80 na niejednej dyskotece.
Utwory takie jak „You’re My Heart, You’re My Soul” czy „Cheri Cheri Lady” nucili niemal wszyscy. Muzykom udało się powtórzyć swój sukces w kolejnej dekadzie – w 1998 wydali album „Back For Good”.

Duet Modern Talking powstał w 1984 założony przez producenta i kompozytora, Dietera Günthera Bohlena. Po długich poszukiwaniach wokalisty, wybrał on Bernda Weidunga, który przyjął pseudonim Thomas Anders. Już pierwszy singel „You’re My Heart, You’re My Soul” stał się wielkim przebojem. Również kolejne single były wielkimi hitami, nie tylko w Niemczech, ale także w całej Europie i Japonii Do 1987 duet sprzedał 60 milionów płyt.
Jesienią 1987 zespół zawiesił działalność. Głównym powodem była ówczesna żona Thomasa, Nora Balling, która wtrącała się w sprawy zespołu i skutecznie dezorganizowała jego działalność. Dieter Bohlen założył własny zespół Blue System i nagrał z nim 13 płyt, komponował także m.in. dla Bonnie Tyler, C.C.Catch i Chrisa Normana z grupy Smokie. Również Thomas Anders wydawał kolejne płyty, jednak bez większego sukcesu.
W 1998 zespół powrócił z płytą „Back For Good” (zawierającą nowe wersje największych przebojów, oraz cztery premierowe nagrania), która rozeszła się w nakładzie ponad 10 mln. Kolejne płyty odniosły również spory sukces. W 2003 roku stosunki między członkami zespołu uległy pogorszeniu, co ostatecznie doprowadziło do rozpadu grupy. Pożegnalny koncert odbył się 21 czerwca 2003 w Berlinie.
Thomas Anders kontynuuje karierę solową i koncertową, od momentu ponownego rozpadu Modern Talking wydał dwie płyty. Był także gwiazdą Sopot Festival 2008 oraz Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Zespół sprzedał 120 mln płyt na całym świecie.
Koncerty Thomasa Andersa są przyjmowane nadzwyczaj gorąco przez publiczność. Towarzyszy im pełne profesjonalizmu show. Podczas koncertu Thomas Anders wykonuje największe przeboje Modern Talking, usłyszymy na pewno „Brother Louie”, „Cheri Cheri Lady”, „You’re My Heart You’re My Soul” czy „You Can Win If You Want”.

“MEGAMIX”

“YOU’RE MY HEART, YOU’RE MY SOUL”

“CHERI CHERI LADY”

“MEGAMIX”

Nasza gwiazda

ANIA DĄBROWSKA

Ania Dąbrowska od najmłodszych lat interesowała się muzyką i śpiewaniem.
To właśnie Smolik wyprodukował jedną z piosenek, która znajdzie się na jej pierwszej płycie “Samotność po zmierzchu“. Ania sama komponuje i pisze teksty. Oprócz własnych piosenek na płytę wybrała też dwa niezwykłe covery: “Charlie Charlie”, “A Camp”i “Souvenir” - OMD, nagrany wspólnie z Kubą Wandachowiczem z […]