THE UKROCK LEGENDS - “The Animals and Smokie”

Zespół UK LEGENDS to czterech legendarnych muzyków z Wielkiej Brytanii. UK LEGENDS koncertując razem wykonują największe przeboje zespołów w których grając przez lata zdobyli uznanie na całym świecie. Show UK LEGENDS to ponadczasowe przeboje takich wykonawców jak: SMOKIE, THE ANIMALS, JOE COCKER, JOHN MILES And THIN LIZZY.

SIMON VAN DOWNHAM - wokalista i gitarzysta

Simon grał w wielu dobrze znanych zespołach w trakcie swojej pełnej sukcesów kariery muzycznej. Dzięki wielkim umiejętnościom gry na gitarze i nieograniczonym możliwościom wokalnym znalazł się obok wielkich muzyków, między innymi: Alan Silsona i Pete Spensera grupa SMOKIE.
Simon Van Downham jest również kompozytorem. Dziś jego wielki talent znalazł swoje odzwierciedlenie w dynamicznych występach UK LEGENDS.

MARTIN BLAND - wokalista i basista

Martin wychował się w północnej części Anglii grając w wielu znanych miejscowych zespołach takich jak Lucas Tyson i Warbeck. Później zaczął pracować z Terry Slessor (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kossow, gitarzysta Free) w zespole Beckett występował razem ze STEVIE HUTCH (THE ANIMALS) i Paulem Thompsonem (Roxy Music). Zespół zagrał wiele koncertów razem z JOHNEM MILESEM w charakterze specjalnego gościa obok JOE COCKERA i DERICA DYERA saksafonisty TINA TURNER.
W następnych latach Martin koncertował razem z legendarnym gitarzystą Ericiem Bellemi jego zespołem THIN LIZZY, potem został zaproszony przez HILTON’A VALENTINE i JOHN’A STEEL’A przyłączyć się do teamu THE ANIMALS razem ze starym kolegą z zespołu STEVIE’M HUTCH’EM (klawisze).
Grupa ANIMALS w skład której wchodził Martin koncertowała bez przerwy na całym świecie, w sumie wystąpiła ponad 400 razy. Martin został najdłużej grającym basistą w zespole (jego poprzednik Chas Chandler grał tylko 4 lata).
Dziś Martin jest dumny z tego ze występuje w UK LEGENDS, gdzie prezentuje wybitne granie i możliwości wokalne wykonując przeboje: “House of the Rising Sun”, “Please don”t let me be misunderstood” i “We”ve gotta get out of this place”, legendarnych THE ANIMALS.
Trzy z wielkich hitów THE ANIMALS brzmią na nowo w wykonaniu UK LEGENDS.

STEVIE HUTCH - klawisze i wokal

Stevie Hutch (Steve Hutchinson) był jednym z najdłużej grających członków zespołu THE ANIMALS (jego poprzednicy: Alan Price - 3 lata, Dave Rowberry 4 lata). Przyszedł na świat w przybrzeżnym miasteczku Południowego Shields na północnym wschodzie Anglii.
W wieku 7 lat uczęszczał na lekcje z klasycznej gry na fortepianie. W wieku 13 lat zdobył swoją pierwszą poważną pełnoetatową pracę: grał na organach w dwóch miejscowych kościołach. W wieku 15 lat miał wystarczające duże umiejętności żeby podjąć naukę w Londyńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, ale zamiast tego pozostał w domu i poddał się wdziękom “Rock and Rolla”. Pod wpływem muzyki takich zespołów jak Deep Purple, Black Sabbath, ELP, Zeppelin i Floyd, Stevie Hutch zebrał swoją pierwszą kapelę w wieku 16 lat. Niestety był zbyt młody żeby rozpocząć trasę koncertową po Skandynawii, po prostu nie mógł uzyskać zezwolenie na wykonanie takiego rodzaju pracy w tak młodym wieku.
Stevie kontynułował pracę w wielu innych zespołach hard rockowych takich jak Warbeck, Fragile i Beckett razem z mało znanym założycielem tego zespołu Terry Slessorem (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kossow, gitarzysta Free) i perkusistą Paulem Thompsonem (Roxy Music). Zatem Stevie został wybrany po przez HILTONAa VALENTINE, gitarzysty z pierwszego składu ANIMALS i CHAS’A CHANDLER’A z późniejszego składu (założyciela - basisty “THE ANIMALS” razem z JOHN’EM STELL’EM pierkusistą z pierwszego składu) Steive koncertował razem z THE ANIMALS w ciągu 6 lat i zagrał z nimi ponad 600 koncertów w Stanach, Australii, Japonii, na Dalekim i środkowym Wschodzie, Europie i ZSRR.
Steiva można usłyszać na płytach grupy THE ANIMALS w takich albumach jak “House of the Rising Sun”, Greatest Hits”, oraz “Interesting Life”.
W 2002 Stevie koncertował w Skandynawii z ALAN’EM SILSON’EM gitarzystą i kompozytorem pierwszego składu SMOKIE wykonując przeboje SMOKIE.
W 2003 Stevie pojawił się z BC Sweet na festiwalu Dunmow w Essex. W tym samym roku Stevie dołączył się do grupy AFTER MIDNIGHT, która teraz koncertuje jako CLASSIC CLAPTON. Dziś Stevie jest dumny z tego że razem z zespołem UK LEGENDS wykonuje przeboje zespołów z którymi pracował przez całe lata.

GEOFF HAMMOND - perkusja i wokal

Geoff jest jednym z lepszych Brytyjskich perkusistów. Pochodzi z Lancashire w pólnocno-zachodniej Anglii. Karierę perkusisty rozpoczął w wieku 11 lat pod wpływem THE BEATLES.
Nie zajęło mu długo dochodzenie do wniosku że musi grać w czołowych Brytyjskich zespołach. W swojej karierze wystąpił z takimi wybitnymi muzykami jak: Trevor Burton (The Move), Chip Hawkes (The Tremoles), Denny Laine (The Moddy Blues), Eric Haydock (The Hollies), John Rossal (The Glitter Band) i ALAN SILSON (ex-SMOKIE), Denny Laine. Dziś Geoff jest siłą napędową UK LEGENDS.

Nasza gwiazda

Jacek Stachursky

Jacek Stachursky występuje od na scenie od 1995 roku. Wydał 11 płyt, które odniosły komercyjny sukces: „Taki jestem” (1995), album “1996″ (1996), “Urodziłem się aby grać” (1997), “Stachursky Mega Dance Mix” (1997), “1999″ (1998), “Moje najlepsze piosenki” (1999), “1″ (2000), “Live 2001″ (2001), “Finał” (2002), “Moje najlepsze piosenki 2″ (2003)
i “Trwam” (2005).
Stachursky oficjalnie sprzedał […]