THE UKROCK LEGENDS - “The Animals and Smokie”

Zespół UK LEGENDS to czterech legendarnych muzyków z Wielkiej Brytanii. UK LEGENDS koncertując razem wykonują największe przeboje zespołów w których grając przez lata zdobyli uznanie na całym świecie. Show UK LEGENDS to ponadczasowe przeboje takich wykonawców jak: SMOKIE, THE ANIMALS, JOE COCKER, JOHN MILES And THIN LIZZY.

SIMON VAN DOWNHAM - wokalista i gitarzysta

Simon grał w wielu dobrze znanych zespołach w trakcie swojej pełnej sukcesów kariery muzycznej. Dzięki wielkim umiejętnościom gry na gitarze i nieograniczonym możliwościom wokalnym znalazł się obok wielkich muzyków, między innymi: Alan Silsona i Pete Spensera grupa SMOKIE.
Simon Van Downham jest również kompozytorem. Dziś jego wielki talent znalazł swoje odzwierciedlenie w dynamicznych występach UK LEGENDS.

MARTIN BLAND - wokalista i basista

Martin wychował się w północnej części Anglii grając w wielu znanych miejscowych zespołach takich jak Lucas Tyson i Warbeck. Później zaczął pracować z Terry Slessor (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kossow, gitarzysta Free) w zespole Beckett występował razem ze STEVIE HUTCH (THE ANIMALS) i Paulem Thompsonem (Roxy Music). Zespół zagrał wiele koncertów razem z JOHNEM MILESEM w charakterze specjalnego gościa obok JOE COCKERA i DERICA DYERA saksafonisty TINA TURNER.
W następnych latach Martin koncertował razem z legendarnym gitarzystą Ericiem Bellemi jego zespołem THIN LIZZY, potem został zaproszony przez HILTON’A VALENTINE i JOHN’A STEEL’A przyłączyć się do teamu THE ANIMALS razem ze starym kolegą z zespołu STEVIE’M HUTCH’EM (klawisze).
Grupa ANIMALS w skład której wchodził Martin koncertowała bez przerwy na całym świecie, w sumie wystąpiła ponad 400 razy. Martin został najdłużej grającym basistą w zespole (jego poprzednik Chas Chandler grał tylko 4 lata).
Dziś Martin jest dumny z tego ze występuje w UK LEGENDS, gdzie prezentuje wybitne granie i możliwości wokalne wykonując przeboje: “House of the Rising Sun”, “Please don”t let me be misunderstood” i “We”ve gotta get out of this place”, legendarnych THE ANIMALS.
Trzy z wielkich hitów THE ANIMALS brzmią na nowo w wykonaniu UK LEGENDS.

STEVIE HUTCH - klawisze i wokal

Stevie Hutch (Steve Hutchinson) był jednym z najdłużej grających członków zespołu THE ANIMALS (jego poprzednicy: Alan Price - 3 lata, Dave Rowberry 4 lata). Przyszedł na świat w przybrzeżnym miasteczku Południowego Shields na północnym wschodzie Anglii.
W wieku 7 lat uczęszczał na lekcje z klasycznej gry na fortepianie. W wieku 13 lat zdobył swoją pierwszą poważną pełnoetatową pracę: grał na organach w dwóch miejscowych kościołach. W wieku 15 lat miał wystarczające duże umiejętności żeby podjąć naukę w Londyńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, ale zamiast tego pozostał w domu i poddał się wdziękom “Rock and Rolla”. Pod wpływem muzyki takich zespołów jak Deep Purple, Black Sabbath, ELP, Zeppelin i Floyd, Stevie Hutch zebrał swoją pierwszą kapelę w wieku 16 lat. Niestety był zbyt młody żeby rozpocząć trasę koncertową po Skandynawii, po prostu nie mógł uzyskać zezwolenie na wykonanie takiego rodzaju pracy w tak młodym wieku.
Stevie kontynułował pracę w wielu innych zespołach hard rockowych takich jak Warbeck, Fragile i Beckett razem z mało znanym założycielem tego zespołu Terry Slessorem (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kossow, gitarzysta Free) i perkusistą Paulem Thompsonem (Roxy Music). Zatem Stevie został wybrany po przez HILTONAa VALENTINE, gitarzysty z pierwszego składu ANIMALS i CHAS’A CHANDLER’A z późniejszego składu (założyciela - basisty “THE ANIMALS” razem z JOHN’EM STELL’EM pierkusistą z pierwszego składu) Steive koncertował razem z THE ANIMALS w ciągu 6 lat i zagrał z nimi ponad 600 koncertów w Stanach, Australii, Japonii, na Dalekim i środkowym Wschodzie, Europie i ZSRR.
Steiva można usłyszać na płytach grupy THE ANIMALS w takich albumach jak “House of the Rising Sun”, Greatest Hits”, oraz “Interesting Life”.
W 2002 Stevie koncertował w Skandynawii z ALAN’EM SILSON’EM gitarzystą i kompozytorem pierwszego składu SMOKIE wykonując przeboje SMOKIE.
W 2003 Stevie pojawił się z BC Sweet na festiwalu Dunmow w Essex. W tym samym roku Stevie dołączył się do grupy AFTER MIDNIGHT, która teraz koncertuje jako CLASSIC CLAPTON. Dziś Stevie jest dumny z tego że razem z zespołem UK LEGENDS wykonuje przeboje zespołów z którymi pracował przez całe lata.

GEOFF HAMMOND - perkusja i wokal

Geoff jest jednym z lepszych Brytyjskich perkusistów. Pochodzi z Lancashire w pólnocno-zachodniej Anglii. Karierę perkusisty rozpoczął w wieku 11 lat pod wpływem THE BEATLES.
Nie zajęło mu długo dochodzenie do wniosku że musi grać w czołowych Brytyjskich zespołach. W swojej karierze wystąpił z takimi wybitnymi muzykami jak: Trevor Burton (The Move), Chip Hawkes (The Tremoles), Denny Laine (The Moddy Blues), Eric Haydock (The Hollies), John Rossal (The Glitter Band) i ALAN SILSON (ex-SMOKIE), Denny Laine. Dziś Geoff jest siłą napędową UK LEGENDS.

Nasza gwiazda

MARYLA RODOWICZ

Maryla Rodowicz to artystka kochana i podziwiana przez rzesze wielbicieli, od ponad 30 lat. W dorobku ma ponad 500 piosenek, 20 płyt polskich, po jednej niemieckiej, angielskiej, rosyjskiej i czeskiej - wiele z tych albumów osiągnęło status złotej i platynowej płyty.
Koncertowała na całym świecie - w Europie, Ameryce, Azji i Australii. Występowała na międzynarodowych festiwalach, […]