BLUES BROTHER SHOW

JOLIET JAKE BLUES

Urodził się w Derbyshire w Wielkiej Brytanii. Znany teraz jako Joliet Jake Bluesjest współczesną odmianą Johna Belushi (The Blues Brothers)
z trwającą prawie 30 letnią karierą w show biznesie. Jake zaczynał jako perkusista w lokalnych “beat” zespołach dopóki nie połączył się razem z Elwoodem. Wtedy wykorzystując możliwości swojego głosu “whiskey”, Jake stworzył prawdopodobnie pierwszy zespół w UK oddający hołd legendarnemu “The Blues Brothers”.
Ciesząc się uznaniem wśród wielkiej liczby fanów, jak w prawdziwym filmie, zostali czymś w rodzaju hitu kultowej grupy “The Blues Brothers”.
Początkiem tego były pierwsze występy w teatrach UK dla szerokiej publiczności, wtedy nastąpił oczekiwany i zasłużony sukces. Jake kiedyś powiedział że to był “najlepszy moment”, kiedy on i jego partner Elwood zostali zaproszeni na scenę Shepherds Bush Empire w Londynie. Właśnie tam połączyli się w “Oryginalny Blues Brothers Band” z filmu, wraz ze Staxem, gitarzystą i kompozytorem, Stevem Cropperem “The Colonel”, trąbkarzem Alanem Rubinem “Mr. Fabulous”, saksafonistą Lou Marini “Blue Lou” oraz z Eddie Floydem. Jake spotykał się i pracował z wielu osobistościami świata muzycznego, wśród nich byli Sir Paul McCartney, The Corrs, Ronan Keating i Spandau Ballet, ale najważniejsze dla Jake było powołanie The Original Blues Brothers.
Jake spytany kiedyś, jakie wrażenie odniósł podczas powstania zespołu, powiedział: “To było jak spełnione marzenie, żeby tylko Dan Aykroyd (The Blues Brothers) mógł przy tym być.”

ELWOOD J BLUES

Na scenie zrobi na was wrażenie, że pochodzi z Chicago, ale po za sceną, bez swojego stroju i ciemnych okularów, podczas rozmowy, Elwood zdradza swój cudowny “Scouse” akcent i swoje prawdziwe Liverpoolskie korzenie. Muzyka Blues Brothers była całym jego życiem. Na jego ukierunkowanie muzyczne wpłynęli również Sam and Dave, Otis Redding i oczywiście The Beatles.
Elwood występował gościnnie na całym świecie, ale zapewnia, że jego występem wszech czasów był występ na dworze Earls w Londynie w towarzystwie światowych gwiazd. Ulubiona scena Ewooda z filmu The Blues Brothers, jego zdaniem bardzo udana, to scena z balu, gdy jego bohater Elwood J Blues ma możliwość połączyć tych wszystkich “wielkich” śpiewając “Everybody Needs Somebody” (The Blues Brothers).
Ten Elwood - jest tylko jedynym z garstki Elwoodców, który może na żywo zagrać na harmonijce i grając, robi to z całego serca. Jego energetyczny taniec, brzmienie naturalnego głosu w świetnie zgranej parze z Jakem, jest prawdziwą ucztą dla wszystkich którzy lubią
Blues Brothers.

“EVERYBODY NEEDS SOMEBODY”

“EPISODE 236″

Nasza gwiazda

Kabaret Kopydłów

Spotkanie z balladą to przezabawne dialogi Komendanta z posterunkowym Bemolem oraz pełną artystycznego wigoru Rudą, bogato okraszone piosenkami. Spora dawka humoru oraz fenomenalny kontakt z publicznością. Półtorej godziny dobrej zabawy