BONEY M

Zespół Boney M istnieje już ponad 30 lat a jego popularność jest w Polsce nadal ogromna. Każdy potrafi zanucić którykolwiek z wielkich przebojów zespołu.
Wszystko zaczęło się od przeboju “Baby Do You Wanna Bump” nagranego w 1974 roku przez Franka Fariana (właściwie Franza Reuthera) niemieckiego kompozytora i producenta, późniejszego menedżera wielu popularnych zespołów, jak choćby Milli Vanilli.

Nieoczekiwany sukces nagrania spowodował, że Farian, aby wykonywać utwór publicznie, wyszukał pochodzących z Jamajki i Indii młodych muzyków, z którymi stworzył pierwszy skład zespołu - Maizie Williams, Shaila Bonnick, do których wkrótce dołączyli Claudia Barry, Marcia Barett, Liz Mitchell oraz Bobby Farell.
W takim składzie grupa przez następne lata występował na scenie i w teledyskach. Znakiem rozpoznawczym zespołu były łatwo wpadająca w ucho melodia, wyrazista rytmika, mieszanka różnych gatunków muzycznych, a od strony wizualnej - kolorowe śmiałe ubiory, kipiąca energia i taneczne show w wykonaniu Bobby’ego Farella.

Drugi singiel grupy “Daddy Cool” i pierwszy album grupy “Take the Heat of Me” powstały w 1976 roku i wspięły się na szczyt niemieckiej listy przebojów. Kolejne przeboje to “Sunny”
i “Ma Baker”. Dzięki nim zespół zdobył coraz większą popularność głównie w Niemczech i Holandii.

Największe sukcesy grupa Boney M odnosiła właśnie pod koniec lat 70. W roku 1978 wydała utwór “Rivers Of Babylon”, który przez 5 tygodni utrzymywał się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. Wielki sukces odniósł także kolejny singiel “Rasputin” promujący trzeci w karierze grupy album zatytułowany “Night flight to Venus”.
Kolejnymi przebojami Boney M były np. “Mary’s Boy Child”, “Painter Man”, “Hooray! Hooray! It’s A Holi-Holiday” czy “Bahama Mama”.

W latach 80. zespół sporo koncertował. Często zmieniał się skład zespołu.
W latach 90. grupa skupiała się głównie na wydawaniu składanek z wcześniejszymi przebojami i wznowień wszystkich studyjnych albumów zespołu.
Obecnie zespół Boney M koncertują po całym świecie, wykonując głównie największe przeboje sprzed lat.

“DADDY COOL”

“ONE WAY TICKET”

“RASPUTIN”

Nasza gwiazda

SYLLUR

Obecnie Kate Thorn i Peter Stone pod nazwą SYLLUR skończyli pracę nad płytą „The Passion”. Znajdzie się na niej 10 utworów w wersji polskiej i angielskiej oraz kilka niespodzianek muzycznych.
Płyta zostanie wydana w postaci 2 krążków jeszcze w tym roku. Muzyka, którą prezentuje SYLLUR to melodyczne, zmysłowe, rozbudowane partie wokalne, szeroki wachlarz brzmień oraz niepowtarzalne […]