And Von S

DJ, który interesuje się muzyką elektroniczną od 1986 roku. Na początku był to Elektropop/ New Wave (muzyka lat 80 - tych typu Depeche Mode, Erasure. Eurythmics, Bronski Beat, Off…itp). Do dziś posiada bardzo duża kolekcję maxi singli z tych lat, którą nadal wykorzystuje w swoich setach.
Na początku swojej kariery grał w berlińskich klubach “Soseiety” i “Linientreu” będącymi wówczas klubami tzw. “turystycznymi” ponieważ ich publika w 80% składała się właśnie z turystów.
W późniejszych latach 80-tych szukał nowych brzmień muzyki elektronicznej. Znalazł je z E.B.M. (Elektro Body Music), którą grał już w nowo otwartym “Wallfish” i nadal w “Linientreu”.

W 1989 wraz z przełomem politycznym i zburzeniem Muru Berlińskiego nastąpiły zmiany w scenie klubowej. Powstał wtedy pierwszy oficjalny klub w Berlinie, mieszczący ok. 500 osób “Uffo” regularnie gości DJ’a And, prezentującego wówczas wszelkie odmiany techno.
W międzyczasie współorganizował 3 imprezy w opuszczonych NRD-owskich fabrykach o nazwie “Crash Attaca”.
Podczas wizyty w Łodzi w 1992 roku usłyszał o klubie “Alcatraz” - pierwszym klubie techno w Polsce. Był pierwszym Dj’em z zagranicy, który grał w tym klubie regularnie. W tym czasie poznał wielu lokalnych DJ’ów, którzy nie mieli miejsca w Polsce, w którym mogliby nabyć płyty czy sprzęt. Dlatego często w ramach przysługi przywoził łódzkim DJ’om płyty. Postanowił wtedy otworzyć pierwszy DJ SHOP w Polsce. W sklepie “Bla Bla” prowadził przez jakiś czas sprzedaż płyt winylowych.
W miedzy czasie DJ AND zmienił styl muzyki z Techno na House.
Grał w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Turcji, na Litwie i wciąż w Polsce.
Aby uniknąć skojarzeń z wcześniejszym stylem muzycznym, który był bardzo ciężki zmienił swój pseudonim na “DJ AND VON S” brał dwukrotnie udział w imprezie “Love Parade” jak i wszystkich łódzkich edycjach “Parady Techno”.
W 2002 roku otworzył swój klub w Łodzi pod nazwa “Sektor”, który istniał zaledwie 8 miesięcy. Własny klub dał możliwość organizowania imprez z muzyką niekomercyjną i w ten sposób powstał cykl imprez Elektro. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w tym czasie Drum And Bass był w Łodzi na szczycie swojej popularności i organizowanie imprez promujących inne style niekomercyjne było dosyć ryzykowne.
Jego zbiór płyt powiększył się o muzykę lat 70-tych i wszelkie inne odmiany tego gatunku, całość szacuje na około 3000 płyt.
Jest DJ’em tradycjonalistą i gra tylko z czarnych płyt winylowych. Jego sety są uzależnione od nastroju, publiki i klubu w którym gra.
W Jego setach można usłyszeć wszelkie gatunki: Housu, Trip Hopu, Break Beatu, Elektro, wszystko z Groove’m, ponadto muzyka w stylu EBM typu Front 242, Nizer EB, Cieżkie Elektro Gothic (industrial), Cold Wave. Grał na wielu zlotach fanów Depeche Mode w Łodzi.
Jego zdaniem polska publiczność różni się od tej w Berlinie czy w Hiszpanii. Tam klubowiczom szybko nudzi się jeden gatunek muzyki i ciągle szukają nowych brzmień. W polskich klubach zazwyczaj grana jest ta sama muzyka, a wprowadzanie nowych brzmień jest ciężkim zadaniem. DJ AND miał duży wpływ na scenę klubową Łodzi a co za tym idzie w wielu miejscach w Polsce.

Nasza gwiazda

Kabaret Moralnego Niepokoju

Początki Kabaretu Moralnego Niepokoju sięgają 1993 roku, jednak za oficjalną datę jego powstania uznajemy rok 1996. Po wstępnym ukształtowaniu się składu, dołączyli do niego profesjonalni muzycy, choć także studenci. W takim gronie postanowili spróbować swoich sił w konkursie. Całą wiedzę o publicznym rozśmieszaniu czerpiąc z telewizyjnych programów Starszych Panów, kabaretu Potem, […]