And Von S

DJ, który interesuje się muzyką elektroniczną od 1986 roku. Na początku był to Elektropop/ New Wave (muzyka lat 80 - tych typu Depeche Mode, Erasure. Eurythmics, Bronski Beat, Off…itp). Do dziś posiada bardzo duża kolekcję maxi singli z tych lat, którą nadal wykorzystuje w swoich setach.
Na początku swojej kariery grał w berlińskich klubach “Soseiety” i “Linientreu” będącymi wówczas klubami tzw. “turystycznymi” ponieważ ich publika w 80% składała się właśnie z turystów.
W późniejszych latach 80-tych szukał nowych brzmień muzyki elektronicznej. Znalazł je z E.B.M. (Elektro Body Music), którą grał już w nowo otwartym “Wallfish” i nadal w “Linientreu”.

W 1989 wraz z przełomem politycznym i zburzeniem Muru Berlińskiego nastąpiły zmiany w scenie klubowej. Powstał wtedy pierwszy oficjalny klub w Berlinie, mieszczący ok. 500 osób “Uffo” regularnie gości DJ’a And, prezentującego wówczas wszelkie odmiany techno.
W międzyczasie współorganizował 3 imprezy w opuszczonych NRD-owskich fabrykach o nazwie “Crash Attaca”.
Podczas wizyty w Łodzi w 1992 roku usłyszał o klubie “Alcatraz” - pierwszym klubie techno w Polsce. Był pierwszym Dj’em z zagranicy, który grał w tym klubie regularnie. W tym czasie poznał wielu lokalnych DJ’ów, którzy nie mieli miejsca w Polsce, w którym mogliby nabyć płyty czy sprzęt. Dlatego często w ramach przysługi przywoził łódzkim DJ’om płyty. Postanowił wtedy otworzyć pierwszy DJ SHOP w Polsce. W sklepie “Bla Bla” prowadził przez jakiś czas sprzedaż płyt winylowych.
W miedzy czasie DJ AND zmienił styl muzyki z Techno na House.
Grał w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Turcji, na Litwie i wciąż w Polsce.
Aby uniknąć skojarzeń z wcześniejszym stylem muzycznym, który był bardzo ciężki zmienił swój pseudonim na “DJ AND VON S” brał dwukrotnie udział w imprezie “Love Parade” jak i wszystkich łódzkich edycjach “Parady Techno”.
W 2002 roku otworzył swój klub w Łodzi pod nazwa “Sektor”, który istniał zaledwie 8 miesięcy. Własny klub dał możliwość organizowania imprez z muzyką niekomercyjną i w ten sposób powstał cykl imprez Elektro. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w tym czasie Drum And Bass był w Łodzi na szczycie swojej popularności i organizowanie imprez promujących inne style niekomercyjne było dosyć ryzykowne.
Jego zbiór płyt powiększył się o muzykę lat 70-tych i wszelkie inne odmiany tego gatunku, całość szacuje na około 3000 płyt.
Jest DJ’em tradycjonalistą i gra tylko z czarnych płyt winylowych. Jego sety są uzależnione od nastroju, publiki i klubu w którym gra.
W Jego setach można usłyszeć wszelkie gatunki: Housu, Trip Hopu, Break Beatu, Elektro, wszystko z Groove’m, ponadto muzyka w stylu EBM typu Front 242, Nizer EB, Cieżkie Elektro Gothic (industrial), Cold Wave. Grał na wielu zlotach fanów Depeche Mode w Łodzi.
Jego zdaniem polska publiczność różni się od tej w Berlinie czy w Hiszpanii. Tam klubowiczom szybko nudzi się jeden gatunek muzyki i ciągle szukają nowych brzmień. W polskich klubach zazwyczaj grana jest ta sama muzyka, a wprowadzanie nowych brzmień jest ciężkim zadaniem. DJ AND miał duży wpływ na scenę klubową Łodzi a co za tym idzie w wielu miejscach w Polsce.

Nasza gwiazda

Kabaret Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski to znany i lubiany aktor komediowy. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W swym programie prezentuje znane i lubiane teksty, jak również nowe jeszcze nieznane szerokiej publiczności. Czas trwania programu ok. 60 minut.